See leht kasutab töötamiseks küpsisefaile (cookies).

Uudiste arhiiv

tallinn

Armas väikese Rabarübliku pere,

ootame Sinu väikest Rüblikut meie uute renoveeritud majja selle aasta detsembris.

 DSC5897 v1

Aitäh, et peate vastu selle viimase, koerasabajupi aja. Ka meie oleme väga ootusärevad ja tahaksime nii väga juba teiega kohtuda.

Meie saame sulle, väike Rüblik, rääkida kuidas me tavaliselt lasteaias elame. Kui sina püüad kodus lasteaia rütmi harjutada, siis ehk on sinu kohanemine lasteaias kergem ja rütm selgem.

Hommikul, siis kui pere tööle ja kooli hakkab sättima, on ka sinul oma väike tee käia. Tee, mis toob sind armsasse Rabarübliku lasteaeda.

Hommikusöök algab kell 9.00. Hea, kui sa natukene varem jõuaksid, sest siis on sul aega kõikidele tere öelda, emmet-issit hüvastijätuks kallistada ja aknalt neile järgi lehvitada.

Me teame, et sa oled alguses natuke kurb ja see on täitsa mõistetav. Sa oled ju alles nii väike ja kogu sinu maailm on olnud sinu pere ja kodu. Nüüd, kui sa oled juba natuke suurem, on sinu maailm ka natukene suurem ja sinna mahub ka sinu lasteaed. Sa vajad kindlasti aega, et selle suure maailmaga harjuda, me anname sulle selle aja.

Kui me oleme hommikupudru ära söönud saame koos rühmaruumis mängida või joonistada, või raamatuid vaadata või muinasjutte kuulata või, siis lihtsalt süles istuda ja õpetaja jutustamist või laulukest kuulata. Kui sa oled juba julgem, siis saad koos oma rühmakaaslastega midagi vahvat ette võtta. Autodega mängida, nukke toita või magama panna, klotsidega ehitada või mõnda lauamängu mängida.

Juba ongi aeg õue minna. Läheme kogu rühmaga õueriiete juurde garderoobi ja hakkame pusima. Õnneks on meil abiks õpetaja ja õpetaja-abi, kes kõik lukud kinni panevad ja jalad õigetesse säärikutesse topivad. Et Sinust endast saaks ka tubli riietuja, siis on sul tarvis parajaid ja mugavaid riideid. Kindaid, milles iga sõrm ei peaks oma kodus olema, salli mida ei peaks seitse korda ümber kaela keerama, kombekat mille sisse saab ronida, jalanõusid millel poleks paelad ja igasugu keerulised pandlad, mütsi mis aina silmadele ei vajuks ja mis kõige tähtsam – kui kogu see riietuse tohuvapohu kord seljas on, siis oled sa väljateeninud lõbusa õues olemise. Need riided tohivad minna muda sisse, liiva sisse, läbi poriloigu ja vahetevahel ka põlvili üle liivamägede ja muruplatside. Teised riided – need peened kojumineku omad, nemad ootavad rõõmuga garderoobis oma uhket autosõitu poodi, kohvikusse ja loomaaeda. Mürgeldamise riided pole nii kannatlikud, nemad tahavad lastega möllata ja peenest autosõidust pole nad iial unistanud.

Õuest tulles hakkab kõht näljast korisema ja uni silma tikkuma. Kindlasti tuleb meelde, et kusagil on emme, kes nii armsasti sind ampsutab ja tudule sätib. Kui Sa oled veel täitsa uus lasteaialaps, siis võid sa seda meenutades kurvaks muutuda. Oled juba täitsa väsinud ja näljane. Kui on harjutamise aeg, siis see on see hetk, kus Sa juba koju tahaksin minna.

Kui sa oled juba lasteaiaga ära harjunud, siis lähed koos teiste lastega lõunasööki sööma. Ikka oma armsasse rühma. Peale lõunasööki ongi aeg tuttu minna. Kuna sa oled alles väike, siis on sul oma kaisukas, juhul kui sa seda vajad, ja kindlasti on sul oma voodi kus tududa ja oma armas õpetaja, kes sulle muinasjuttu räägib või unelaulu laulab.

Peale lõunaund saame veel üheskoos õhtuoodet süüa, toas mängida ja õue minna.

Ja iga minut võib tulla keegi, maailma kõige kallim, rühma uksele sinu nime hüüdma, sind oma kallisse haarama ja koju viima. Siis sa lehvitad meile hüvastijätuks ja meie ütleme, et sa olid maailma kõige tublim laps!

 

Pisikeste päevaplaan:

8.00-8.50 Kogunemine rühmaruumis

9.00-9.20 Hommikusöök

10.30-11.40 Oleme õues

12.10-12.40 Lõunasöök

13.00-15.00 Puhketund

15.30-15.50 Õhtuoode

15.50-18.00 Mängud toas ja õues, koju minek.